pdf’i jpg’e dönüştürmenin 6 yolu

pdf dosyalarını jpeg dosyalarına dönüştürmek için birçok seçeneğinizi bulunuyor. ancak öncelikle hemen cevaplayalım, neden bir pdf dosyasını jpeg dosyasına dönüştürme gereği duyalım?

– pdf dosyalarını görüntülemek için bilgisayarınıza adobe acrobat (veya aynı işlevi yapan ücretsiz alternatifllerden birisini) yüklemeniz gerekirken jpeg dosyaları görüntülemek için buna ihtiyacınız yoktur.

– web tarayıcılarımız hali hazırda jpeg doayalarını görüntüleyebilirlerken, pdf dosyalarını görüntülemek için eklentiye ihtiyaç duyarlar.

– pdf dosyalarını görüntülemek için bilgisayarınıza yüklediğiniz programın bazı eksik yönleri olabilir. ayrıca pdf dosyasını görüntülemek için dosyanın yüzde yüzünün bilgisayarınıza inmiş olması gerekir. jpeg dosyalar ise yüklendiği kadarıyla görüntülenebilir.

– office programları da jpeg dosyalarını pdf dosyalarına göre daha hızlı okurlar. örneğin, jpeg formatlı görüntü gömülmüş bir power point sunumu, pdf formatlı görüntü gömülen bir sunumdan daha hızlı açılır.

– web üğzerinde jpeg formatlı görüntü kullanmak daha fazla kişiye ulaşmanız anlamına gelecektir.

tüm bu nedenler (elbette sizin aklınıza daha baçka nedenler de geliyordur mutlaka) bir pdf dosyasını bir jpeg dosyasına dönüştürmemiz için yeterli diye düşünüyorum. zaten benim gibi düşünen kişşilerin sayısı da az olmasa gerek, bu işlemi yapmak için birçok seçeneğiniz bulunuyor.

1. web servisleri ile

hiçbir program yüklemesine gerek yok. web tarayıcınızı kullanarak siteye girin, dosyanızı yükleyin, dönüştürülen dosyayı indirin.

Zamzar

pdf jpg

büyük ihtimalle, pdf dosyasını jpeg dosyasına dönüştürmek için kullanılan en popüler site zamzar'dır. işlemi yapmak oldukça basit. dosyanızı yükleyin, hangi formatta çıktı istediğinizi seçin ve işlemi başlatın. daha sonra e-posta adresinizi girin ve size gönderilen maildeki dosyayı indirin. bu servisin olumsuz tarafı dönüştürülecek dosyanın 100 mb'dan daha büyük olmaması gerektiği ve aynı anda sadece 5 farklı dosyanın dönüştürülmesine izin verilmesi. aynı zamanda şifreli pdf dosyaları dönüştürülemiyor ve dönüştürülen jpeg dosyasının kalitesi de pdf dosyası kadar net olmuyor.

YouConvertIt (Beta)

convert pdf to jpeg

YouConvertIt, hala beta aşamasında olmasına rağmen sorunsuz çalışan bir site. tıpkı zamzar gibi aynı anda 5 farklı dosyanın dönüştürülmesine izin veren sitenin çalışma mantığı da zamzar ile aynı.

Neevia Document Converter

neevia

Neevia Technology işini gerçekten harika yapan bir site. site üzerinden dönüştürülen dosyanın çözünürlüğünü de belirleyebiliyor olmanız oldukça iyi düşünülmüş bir özellik. sadece bu özellik nedeniyle bile tercih edilebilecek bir site. sitenin dezavantajı ise 1 mb'lık upload limiti! bu oldukça yetersiz kalan bir limit. site ile dönüştürdüğünüz dosyayı bilgisayarınıza indirebilmek için e-posta adresinizi vermeniz de gerekmiyor. "delivery method" seçeneğinden dönüştürülen dosyanın doğrudan web tarayıcınız üzerinden download edilebilmesinizi de sağlayabiliyorsunuz.

2. masaüstü programları ile

PDF-Xchange Viewer (Windows)

windows üzerinde çalışan bu ücretisz uygulama ile dönüştürdüğünüz pdf dosyalarına yorum veya ek açıklamalar ekleyebiliyor, sayfa numarası verebiliyor, görüntüyü yazı veya şekillerle süsleyebiliyorsunuz. hem internet explorer hem de firefox eklentileri bulunan uygulama pdf dosyalarını jpeg dışında bmp, tiff, png formatlarına dönüştürmenize de izin veriyor.

pdf to jpg converter free

yapmanız gereken pdf dosyasını programa çağırmak, "File – Export to Image" seçeneğinden dönüştürülen dosyanın nereye kaydedileceğini belirlemek. "Export Mode" ayarları ise pdf dosyasından hangi sayfaların dönüştürüleceğini belirlemenizi sağlıyor. "Page Zoom", "Resolution" ve "Page Background" seçenekleri de ek seçenekler olarak mevcut.

OmniFormat (Windows)

OmniFormat

ücresiz olan bu program ile HTML, DOC, XLS, WPD, PDF, XML, JPG, GIF, TIF, PNG, PCX, PPT, PS, TXT, Photo CD, FAX ve MPEG dahil.75 farklı formatı dönüştürebilirsiniz. omniformat Pdf995'in (bu da ücretsiz) yüklenmesini zorunlu kılıyor. Pdf995, hem hızlı hem de olduk.a esnek bir pdf printer sürücüsü. bu uygulama herhangi bir programda açtığınız dosyaları pdf formatına çevirmenize izin veriyor. OmniFormat ücretsiz olmasına rağmen, açılırken reklama maruz kalacağınızı da hatırlatalım.

bu rahatsız edici ksımı geçtikten sonra gerçekten de çok sade ve kolay kullanımlı bir arayüz ile karşı karşıya geleceksiniz. program kendisine bir "Watch" klasörü oluşturacak ve dönüştürülen bütün pdf dosyalarının kopyası burada saklanacak.

ÖNEMLİ UYARI: bu program dönüştürdüğü pdf dosyasını sildiğinden dosyayı dönüştürmeye başlamadan önce bir yedeğini aldığınızdan emin olun.

Virtual Image Printer Driver (Windows)

print pdf to jpg png

açık kaynak kodlu bu uygulama bilgisayarınıza bir yazıcı olarak kendini tanıtıyor vepdf dosyasını yazıdrma seçeğinden bmp, png, jpg, tiff formatlarından birisine dönüştürmenizi sağlıyorç aynı zamanda bu formatlardan karşı yönde pdf oluşturmanıza da izin veriyor. bu programın microsoft'un genel yazıcı sürücüsü üzerine geliştirildiğini hatırlatalım.

hiçbir yöntem işe yaramazsa…

bütün bu yöntemlerin sınıfta kaldığını varsayalım. peki o zaman nasıl bir çözüm uygulayabiliriz? size tavsiyemiz pdf dosyasını açmanız ve ekran görüntüsü alma yöntemizle gerekli sayfaları kopyalayarak başka bir resim editörüne yapıştırmanız:)

başka önerisi olan varsa gerçekten bilmek isteriz…

bu yazıyı okuyanlar bunlara da göz attı

bu yazıyı paylaş

Bu yazıyla alakalı diğer yazılar

yanıt to “pdf’i jpg’e dönüştürmenin 6 yolu”

 1. […] This post was mentioned on Twitter by AliKarakaya, bilgimix.com. bilgimix.com said: pdf’i jpg’e dönüştürmenin 6 yolu: pdf dosyalarını jpeg dosyalarına dönüştürmek için birçok seçene… http://bit.ly/8hgpqi […]

 2. vtokmak dedi ki:

  yazi icin eline saglik diyorum. ama aklima takilan bi nokta var kim niye pdf’i jpg formatina donusturme ihtiyaci duyar?

 3. kanguru dedi ki:

  yazıya o soruya cevap vermeye çalışarak başladım zaten:) ben 5 neden yazdım, belki sen de ekleme yaparsın…

 4. vtokmak dedi ki:

  🙂 uykulu goz ve kafayla anlama sorunu yasamisim biraz 🙂 kusura bakma. aklima geldikce ekleme yaparim tabii ki

 5. Storylike dedi ki:

  Kimi Zaman Pdf Dosyalarının Boyutu Çok Yer Kaplıyor Bunun Nedeni Pdf Dosyasına Gömülü Olan Resimlerin Boyutu 🙂

 6. Komtan Abazaküs dedi ki:

  arkadaş çok sağol iki gündür leadtools serialı aramakla anam ağlamıtı. image printer tam bana göre

 7. NECATİ dedi ki:

  KOLAY GELSİN SUNUM FORMATLARINI BAŞKA FARKLI MODLARA ÇEVİRME PROGRAMI VARMI

Yanıtla

© 2017 Bilgimix.com. Site Admin · blog yazıları RSS · yorumlar RSS